Máj
31
2008
0

Súťaž vo varení gulášu

MS SČK v Part. Ľupči  usporiadal dňa 31.5.08 súťaž vo varení gulášu, kde sa zúčastnilo desať družstiev z miestnych organizácií: MS SČK, DARMOŠLAP, RYBÁRSKY ZVÄZ, POĽOVNÍCKE ZDRUŹENIE, JEDNOTA SD COOP, OBECNÝ FUTBALOVÝ KLUB, VINOTÉKA BRAŇO JAVORKA, ZO SLOV.ZVÄZ TEL.POSTIHNUTÝCH, STOLNOTENISOVÝ ODDIEL, OBECNÝ HASIČSKÝ ZBOR .

Družstvo KST Darmoľap pod vedením I. Sokola nezaprel skúsenosti pozbierané o varení pri svoj darmošľapovských expedíciách a aj keď síce objemovo najmenší /turistický gulášik/ ale o to kvalitnejší a preto nie náhodou obsadilo družstvo prvé miesto.

Výsledky:

1. miesto    Darmošľap
2. miesto    Rybári
3. miesto    MS SČK

Did you like this? Share it:
Napisal do: Nezaradené |
Máj
19
2008
0

Južná Morava na bicykloch 2008

… ta Jižní Morava  je jiste krásná zem osázená vinohradem…

tak toto je len kúsok z krásnej ľudovej piesne. A či je to pravda, tak o tom sme sa išli presvedčiť na vlastné oči. Južná Morava, konkrétne okolie Velkých Pavlovíc  sa stalo cieľom cyklodovolenky 15 členov turistického klubu Darmošlap z Partizánskej Ľupče počas 5 májových dní. Morava nás privítala nádherným letným počasím a tak nič nebránilo tomu, aby sa naplnili naše plány. Spoločné raňajky, upresnenie trasy a vyrážame do terénu… Cieľom dnešného dňa je obísť vodné dielo Nové Mlýny. Počas dňa sa viackrát mení terén, prechádzame úsekmi vedľajších ciest ale i náročným poľným terénom. Záverom dnešnej etapy je niekoľko kilometrové stúpanie. Tachometer ukazuje 68 km a čas večere.

Druhý deň nás okrem cyklistiky čakajú perly  Južnej Moravy – zámocký areál Valtice a zámok Lednice. Ako prvý sme navštívili zámok Lednice. Prekrásny  barokový zámok obkolesený nádhernou záhradou, plnou vzácnych drevín a kvetín. Stačí  malá predstavivosť a rozprávka sa môže začať. Ale my pokračujeme. Vo Valticiach  v Španielskej jazdiarni už na nás čaká ochutnávka vín so 681 vzorkami. Práve dnes sa tu koná 41. ročník – Valtické vinné trhy.  Posilnený kráľovským mokom s vetrom v chrbte zdolávame zostávajúce  kilometre dňa./67km/. Tretí  deň sme sa rozhodli podporiť svojou účasťou českých turistov na akcii Putovanie po Modrých horách. Trasa viedla po 5 obciach, v každej z nich účastníkov  vítal starosta s malým občerstvením. Myslím, že pre väčšinu práve toto bola najkrajšia túra. Prechádzali sme malebnými  dedinkami  s prekrásnou  moravskou architektúrou a vymaľovanými vinnými „sklípkami“. A ako by to bolo nezažiť atmosféru na vlastnej koži. Tak sme prijali pozvanie do jedného z nich. Majiteľ, odborník na slovo vzatý, nám ochutnávanie vínka spríjemnil  výkladom o odrodách a výrobe vína. Odchádzame s presvedčením, že vínko sa  síce ľahko pije, ale za jeho zrodom je  celoročná ťažká práca celej rodiny a kus kumštu  pre docielenie kvality a jedinečnosti. Ukončenie akcie sprevádzala ľudová hudba, ochutnávka Modrohorských vín. Posledný deň pobytu sme navštívili pohraničné mesto Mikulov, zbalili veci, naložili bicykle  a nabrali smer Slovensko.

Domov si prinášame príjemné spomienky na super klubovú akciu, nafotené zábery malebného kúska Moravy a poniektorí aj výkonnostné tromfy. Najmladšie účastníčky Lucka a Mária Bencúrové  svojou  chuťou a výkonom prekvapili a zároveň neraz i povzbudili, keď nám dospelákom, dochádzali sily. A tak ak chcete prežiť aktívnu dovolenku pridajte sa k nám.

Sokolová Jana, Klub slovenský turistov, DARMOŠĽAP Partizánska Ľupča

Fotogaleria

VideoDid you like this? Share it:
Napisal do: Nezaradené |

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com