Dec
20
2011
0

KST Darmošlap praje…

Prišiel čas vianočný a rok s rokom sa stretáva,
z našich sŕdc láska a pokoj na vôkol preniká.
Bielučký sniežik prikrýva celú krajinu
prajeme Vám zdravie pre celú rodinu.
Trblietavá jedlička žiari na každom kroku
prajeme Vám zdravie, šťastie a pokoj v tomto novom roku.
KST Darmošlap

Strávte sviatočné dni plné pokoja a lásky troch nevšedne a vyberte sa so svojími blízkymi do prírody. Klub slovenských turistov v Partizánskej Ľupči Vám ponúka pár typov:

26. 12. 2011 Štefanský výstup na Malý Salatín
31. 12. 2011 Silvestrovský výstup na Veľký Choč
01. 01. 2012 Novoročné stretnutie na Teplici o 1400 hod.
06. 01. 2012 Trojkráľový výstup na Prednú Maguru – odchod z námestia P. Ľupče o 800 hod.
Did you like this? Share it:
Napisal do: Nezaradené |
Dec
07
2011
0

Mikulášsky turisticko-vedomostný kvíz

Tohtoročné až neuveriteľné dlhé babie leto poamly stráca svoje pestrofarebné čaro a nastupuje o čosi menej atraktívne hmlisté počasie. Dlhé večery sú ideálny na posedenia s rodinou i priateľmi. Myšlienka stretávať sa vždy v čase blížiaceho sa príchodu Mikuláša utkvela v mysli našich susedov, priateľov a turistov z Liptovských Sliačov. Po niekoľkoročnej tradícií organizovania vedomostného kvízu vždy v Sliačoch nastala zmena a kvíz putuje zo Sliačov do Ľupče a pokračuje do Ľubele.

Ten tohtoročný sa konal 3. decembra v Kultúrnom dome v Part. Ľupči. Vedomostí si v ňom zmerali 3 družstvá z Lipt. Sliačov, 2 z Ľubele, 1 z Dúbravy, 1 z Likavky a 1 domáce družstvo. Na otázky z domova i zo sveta celkovo odpovedala viac ako 30 účastníkov. Na domácej pôde sa turistom z Darmošlapu darilo a tak sme skončili na 1. mieste. Naledujúce miesta obsadili Klub alpinistov a turistov Dúbrava a Turist klub Ľubela. A keďže sa nesie v znamení darčekov, ani naši víťazi neodišli naprázdno. Za finančnú a vecnú podporu vďačíme Obecnému úradu v Part. Ľupči, Tatraclimbingu Ivanovi Urbanovičovi a Autotechne Spektrum z Ružomberka.

Did you like this? Share it:
Napisal do: Nezaradené |

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com