Sep
20
2012
0

Výstup na CHABENEC 12. – 13. október 2012

Už 19. ročník pravidelného výstupu na Chabenec (1955 m.n.m.), ktorý organizuje KST Darmošlap Partizánska Ľupča, sa tento rok uskutoční 12. – 13. októbra.

Aj tento rok budeme pokračovať v obnovenej tradícií večerného premietanie horských filmov a fotografií v zrekonštruovanej chate Magurka (www.magurka.eu).

Výstup začína už v piatok 12.10. cca o 1900 hod. v Chate Magurka. Ten, kto bol na posledných ročníkoch vie, že sa nudiť určite nebude!  V piatok  /alebo aj v sobotu večer – ešte upresníme podľa počtu premietajúcich/ si budete môcť posedieť na pivku pri premietaní filmov a fotografií s cestovateľskou alebo horskou tématikou.

Presný program upresníme čoskoro (premietať sa bude určite v piatok od 2000)

  • Ak by ste mali záujem aj Vy premietnuť nejaké svoje fotografie alebo videá s horskou, turistickou, vodáckou alebo zaujímavou cestovateľskou tématikou, ktoré sa vám podarilo zachytiť či už na Slovensku, niekde v Európe alebo na akomkoľvek inom kontinente a boli by ste ste ochotní povedať k ním pár viet a pochváliť sa pred ostatnými, budeme veľmi radi! Ak by ste teda mali záujem, môžete napísať priamo mne na koysjuraj@gmail.com, čo by to bolo a na koľko minút by to približne bolo. Prípadne, ak by ste sa rozhodli na poslednú chvíľu, až priamo na Magurke, tak niečo vymyslíme aj tam a zaradíme Vás niekam ;)

Samotný výstup na Chabenec:
Výstup sa bude začínať v sobotu 13. 10. o 800 hod odchodom od Chaty Magurka, po zelenej značke smerom na hrebeň a odtiaľ na Chabenec. Zraz na vrchole je o 1130, podľa mapy je to časovo z Magurky až na vrchol 3 hodinky, čiže prispôsobte svoj čas odchodu svojmu tempu (každý sa pozná najlepšie sám), prípadne ak nebudete vyrážať z Magurky, ale trebárs z útulne pod Ďurkovou, snažte sa, aby sme sa tam +/- o pol dvanástej všetci naraz stretli!

Zostup je možný buď po rovnakej trase ako sa išlo hore, prípadne ísť kúsok ďalej až do sedla pod Ďurkovou a zastaviť sa na pivku v útulni pod Ďurkovou. Ak sa vám nechce zostupovať po tej istej trase, môžete pokračovať cez vrchol Ďurkovej po červenej značke až po sedlo Zamostskej hole, odkiaľ je možný zostup po žltej značke opäť priamo na Magurku (je to nenáročná trasa a oproti zostupu po zelenej značke, ktorou ste išli hore, je to dlhšie iba o cca 30 minút).

Ubytovanie:

Chata Magurka je už u majiteľa na víkend 12.-13. októbra zarezervovaná, teda v tom zmysle, že bude vyhradený pre naše účely na premietanie salónik, tak ako pred rokom a turisti zúčastňujúci sa výstupu budú prednostne ubytovaní. Ubytovanie však prosíme, aby si každý dojednal individuálne čím skôr s chatárom. Kontakt nájdete na www.magurka.eu, prosíme však aby ste uviedli, že ste turisti a plánujete sa zúčastniť akcie výstupu na Chabenec 2012.  Ak by bola chata už naplnená, tak na Magurke je ešte niekoľko súkromných chát, kde poskytujú ubytovanie a môžete si ich nájsť na internete napr. aj na: http://www.nizketatry.sk/obce/magurka/magurka.html a podobne.

Počasie:

V Slovenskom hydro-meteorologickom ústave sme už objednávali aj počasie, tak dúfajme, že ho stihnú dodať. Ale viete všetci, aký je spoľah na Dr. Iľka  a za pár posledných rokov sa dalo zažiť už ozaj všetko, od horúceho takmer letného počasia cez intenzívny dážď až minuloročný snehovú nádielku… Ale keďže sa hovorí, že dobrý turista je pripravený turista, tak veríme, že prípadné menšie výkyvy počasia Vás neodradia od účasti.

Ďalšie info:

Ak sa vyskytnú nejaké ďalšie dôležité informácie, tak ich sem budeme priebežne dopĺňať alebo môžete pridať svoj komentár s otázkou pod článok… prípadne nás kontaktujte priamo:

  • Juraj Koyš – email: k o y s ju r a j@gmail.com , mob.:
  • Ján Kubáň – email: janokubo@gmail.com , mob.: 0907 833 068
  • prípadne, ak stretnete niekde na horách nášho predsedu Igora Sokola, tak Vám určite rád niečo porozpráva – email: sokol6@post.sk , mob.: 0904 669 333

Ak ste teda už rozhodnutí prísť, určite účasť na výstupe nemusíte tajiť pred známymi a budeme radi ak pozvete aj ich ;-)

Facebook odkaz: https://www.facebook.com/events/469232129765389/

KST Darmošlap Partizánska Ľupča

Did you like this? Share it:
Napisal do: Nezaradené |

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com