Aug
27
2011

Výstup na Chabenec 2011

http://darmoslap.hostujem.sk/?p=348

Každoročný jesenný výstup na Chabenec (1955 m.n.m.) ktorý organizuje KST Darmošlap Partizánska Ľupča sa tento rok uskutoční 7. – 8. októbra.

Aj tento rok chceme nadviazať na obnovenú tradíciu večerného premietanie horských filmov a fotografií v zrekonštruovanej chate Magurka (www.magurka.eu).

Všetko to teda začne už v piatok 7.10. cca o 1900 hod. v Chate Magurka. Ten kto bol na posledných ročníkoch vie že sa nudiť určite nebude! :) Či už v piatok alebo aj v sobotu večer po výstupe si môžete pri pivku posedieť pri premietaní filmov a fotografií s cestovateľskou alebo horskou tematikou. Zastúpených by malo byť hneď niekoľko kontinentov, účasť zatiaľ prisľúbili:

 1. R. Hatiar – so svojím najnovším filmom “Dotknúť sa Denali” o výstupe na najextrémnejšiu horu sveta Mount McKinley
 2. A. Palaj – nám porozpráva o svojom skoro mesačnom pobyte vo Venezuele ktorú prešiel od 5000 metrových vrcholov až po dažďové pralesy
 3. M. Pauko – porozpráva o výstupe na Kilimandžáro a o africkom safari
 4. R. Dalmanego a M. Laco – Monte Negro – splavovanie divokej rieky
 5. H. Klementisová – nám niečo povie o putovaní cez Americké štáty Peru,  Bolívia a Čile.
 6. KST Darmošlap – výber z akcií
 7. Ak by ste mali záujem aj Vy premietnuť nejaké svoje fotografie alebo videá s horskou, turistickou, vodáckou alebo zaujímavou cestovateľskou tematikou, ktoré sa vám podarilo zachytiť či už na Slovensku, niekde v Európe alebo na akomkoľvek inom kontinente a boli by ste ste ochotní povedať k ním pár viet a pochváliť sa pred ostatnými budeme veľmi radi! Ak by ste teda mali záujem môžete napísať priamo mne na koysjuraj@gmail.com, čo by to bolo a na koľko minút by to cca bolo. Prípadne ak by ste sa rozhodli aj na poslednú chvíľu až priamo na Magurke tak niečo vymyslíme aj tam a zaradíme Vás niekam 😉

Samotný výstup na Chabenec:
Výstup sa bude začínať v sobotu 8. 10. o 800 hod odchodom od Chaty Magurka, po zelenej značke smerom na hrebeň a odtiaľ na Chabenec. Zraz na vrchole je o 1130, podľa mapy je to časovo z Magurky až na vrchol 3 hodinky čiže prispôsobte svoj čas odchodu svojmu tempu (každý sa pozná najlepšie sám), prípadne ak nebudete vyrážať z Magurky, ale trebárs z útulne pod Ďurkovou snažte sa aby sme sa tam +/- o pol dvanástej všetci naraz stretli!

Ako je každoročným zvykom najmladší, najstarší a najsympatickejšia účastníčka budú odmenení:)

Zostup je možný buď po rovnakej trase ako sa išlo hore prípadne ísť kúsok ďalej až do sedla pod Ďurkovou a zastaviť sa na pivku v útulni pod Ďurkovou, ak sa vám nechce zostupovať po tej istej trase môžete pokračovať cez vrchol Ďurkovej po červenej značke až po sedlo Zamostskej hole okiaľ je možný zostup po žltej značke opäť priamo na Magurku (je to nenáročná trasa a oproti zostupou po zelenej značke ktorou ste išli hore je to dlhšie iba o cca 30 minút)

Večer sa pokračuje s už vyššie spomínaným programom – premietaním filmov a fotografií v Chate Magurka.

Ubytovanie:

Chata Magurka je už u majiteľa na víkend 7.-9. októbra zarezervovaná, teda v tom zmysle, že bude vyhradený pre naše účely na premietanie salónik tak ako pred rokom a turisti zúčastňujúci sa výstupu budú prednostne ubytovaní, ubytovanie však prosíme aby si každý dojednal individuálne čím skôr s chatárom. Kontakt nájdete na www.magurka.eu, prosíme však aby ste uviedli, že ste turisti a plánujete sa zúčastniť akcie výstupu na Chabenec 2011.  Ak by bola chata už naplnená tak na Magurke je ešte niekoľko súkromných chát kde poskytujú ubytovanie a môžete si ich nájsť na internete napr. aj tu http://www.nizketatry.sk/obce/magurka/magurka.html a podobne.

Počasie:

V Slovenskom hydro-meteorologickom ústave sme už objednávali aj počasie tak dúfajme že ho stihnú dodať, ale viete všetci aký je spoľah na Dr. Iľka :) a za pár posledných rokov sa dalo zažiť už ozaj všetko, od horúceho takmer letného počasia cez intenzívny dážď až po bielu trávu a zimné podmienky, ale keďže sa hovorí že dobrý turista je pripravený turista, tak veríme že prípadné menšie výkyvy počasia Vás neodradia od účasti.

Ďalšie info:

Ak sa vyskytnú nejaké ďalšie dôležité informácie tak ich sem budeme priebežne dopĺňať, alebo môžete pridať svoj komentár s otázkou pod článok……. prípadne nás kontaktujte priamo:

 • Juraj Koyš email: k o y s j u ra j @gmail.com mob.:
 • Ján Kubáň email: janokubo@gmail.com mob.: 0907 833 068
 • prípadne ak stretnete niekde na horách nášho predsedu Igora Sokola tak Vám aj on rád určite niečo porozpráva email: sokol6@post.sk mob.: 0904 669 333

Ak ste teda už rozhodnutí prísť, určite účasť na výstupe nemusíte tajiť pred známymi a budeme radi ak pozvete aj ich 😉

 

KST Darmošlap Partizánska Ľupča

Did you like this? Share it:
Written by in: Nezaradené |

Jeden komentár »

 • plastové okná píše:

  Its like you read my mind! You appear to grasp so much about this, like you wrote the e book in it or something. I believe that you can do with a few p.c. to drive the message house a little bit, however instead of that, this is magnificent blog. A fantastic read. I’ll certainly be back.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com